Strona główna  Katalog produktów  Programy sieciowe Sklep on-line Częste pytania Kontakt i o nas

Dane kontaktowe firmy

Nahlik Soft

ul. Brożka 24/53, 30-405 Kraków
(adres tylko do korespondencji):
e-mail: biuro@nahliksoft.pl
telefon: (12) 266 93 52, 601 453 194

Właściciel, dyrektor, redaktor naczelny:
Krzysztof Nahlik
e-mail: nahlik@nahliksoft.pl
601 453 194

Administracja, księgowość:
Lidia Solarz
e-mail: lidzia@nahliksoft.pl
603 608 314

Firma Nahlik Soft jest najstarszym w Polsce wydawnictwem oprogramowania. Powstała w roku 1990 i specjalizuje się w opracowywaniu i wydawaniu programów edukacyjnych.

Od 2006 roku Firma jest partnerem ISV firmy Microsoft. W naszej ofercie znajdują się programy zarówno do nauki indywidualnej i użytku domowego, jak też programy i usługi sieciowe dla szkolnych pracowni komputerowych, firm i instytucji oraz do prowadzenia kursów komputerowych. Prawie wszystkie wydawane przez nas programy edukacyjne otrzymały zalecenia Ministra Edukacji Narodowej jako pomoce dydaktyczne dla szkół. Nasze programy są używane w kilku tysiącach szkół w Polsce.

Obecnie wydajemy serie programów do nauki szybkiego pisania (Mistrz Klawiatury), nauki języków obcych (eTeacher), oraz program do nauki fizyki (eFizyka).

Najnowszą pozycją w naszej ofercie są wersje eTeachera do nauki angielskiego i francuskiego dla systemu Android na smartfony i tablety.

Historia firmy

Firma Nahlik Soft została założona w roku 1990 przez Krzysztofa Nahlika, wówczas adiunkta w Instytucie Filozofii UJ. Pierwszym wydanym przez nas programem był eTeacher 1.3 do nauki języka angielskiego. Był to pierwszy polski program edukacyjny dla komputera IBM PC. Wydana rok później wersja 2.0 była pierwszym na polskim rynku programem napisanym techniką obiektową (OOP), która potem stała się standardową techniką programowania. Wersja 2.5 eTeachera została wyróżniona przez redakcję PC Kuriera jako Produkt Roku 1992. Ponadto, w kooperacji z firmą Wit-Soft (później zespołem autorskim), wydajemy popularną serię programów do nauki matematyki Pitagoras (nominacja do Produktu Roku 1995). Wydawaliśmy też program do nauki historii (Dziejnia), i program do nauki szybkiego pisania na komputerze (PC Express) dla DOS, obecnie wycofane z produkcji. Program PC Express został zastąpiony przez Mistrza Klawiatury dla Windows.

W 2001 roku wydaliśmy programu Mistrz Klawiatury II, o rewolucyjnej metodyce nauki przy pomocy gier oraz poezji stworzonej specjalnie na potrzeby tego programu przez wybitnego polskiego poetę, Stanisława Barańczaka.

W ostatnich kilku latach latach wszystkie wydawane przez nas programy wygrywały liczne rankingi w pismach komputerowych, oraz otrzymały wiele nagród i wyróżnień. W 2006 roku nasz nowy program eFizyka otrzymał I-szą nagrodę Microsoft za najlepsze polskie rozwiązanie dla Windows XP Media Center Edition.

W 2007 roku wydaliśmy pierwszy na świecie program edukacyjny dla Vista Media Center (eTeacher MC)) napisany najnowszą technologią Windows Presentation Foundation.

Firma Nahlik Soft była też prekursorem firmy wirtualnej opartej na zdalnej współpracy kilkunastu osób wymieniających dane przez Internet. Dzięki takiej organizacji, minimalizującej koszty utrzymania firmy, udaje się utrzymać względnie niskie ceny programów przy wysokim poziomie merytorycznym.

 

Strona domowa     Produkty     Produkty sieciowe     Pliki do pobrania     Sklep on-line     Częste pytania     Kontakt i o firmie    
    Copyright © 2008-2014 by Nahlik Soft