PROGRAMY EDUKACYJNE

Mistrz Klawiatury II

Program do nauki szybkiego i bezbłędnego pisania

Mistrz Klawiatury II - to rewolucyjna metoda uczenia szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputera. Główne funkcje programu to:

  • systematyczna nauka z wykorzystaniem wciągających gier zamiast nudnych ćwiczeń;
  • poezja "mankamętowa" napisana specjalnie na potrzeby Mistrza przez Stanisława Barańczaka zamiast bezsensownych zbitek słów z ćwiczonych liter;
  • kilka różnych scenariuszy kursu w zależności od potrzeb, czasu i stopnia zaawansowania;
  • możliwość korzystania z gotowych kursów lub nauki samodzielnej.

Już za kilka tygodni nie będziesz patrzył na klawiaturę!

Po kilku tygodniach nauki będziesz pisał szybko, bezbłędnie i nie będziesz musiał patrzeć na klawiaturę. Umiejętność ta pozostanie Ci już na całe życie. Będziesz pracował kilkukrotnie szybciej, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, łatwiej znajdziesz pracę, będziesz mógł prowadzić pisane rozmowy przez Internet nie odrywając wzroku od monitora!

Mistrz Klawiatury II - Okno ćwiczeniowe
Główne okno ćwiczeniowe. Ćwiczenie liter łacińskich bez polskich znaków diakrytycznych na specjalnej wersji inwokacji do Pana Tadeusza bez polskich liter, napisanej przez Stanisława Barańczaka.
Mistrz Klawiatury II - Gra Galeria
Gra Galeria. Poprawne i szybkie wpisanie pojawiającego się słowa odsłania fragment obrazu. Tu jest to obraz Renoira z zestawu Malarstwo, ale można wybrać inne zestawy, np. zdjęcia pejzaży.

Specjalna poezja Stanisława Barańczaka

Mistrz Klawiatury II jest pierwszym programem na świecie, w którym ćwiczenia składające się z przypadkowych słów z ćwiczonymi literami zostały częściowo zastąpione przez specjalnie do tego celu napisaną poezję. Autorem zabawnych wierszyków "mankamętowych" do poszczególnych lekcji jest jeden z najwybitniejszych polskich poetów, Stanisław Barańczak.

Gry zamiast nudnych ćwiczeń

Żmudne i nudne wprawki zostały uzupełnione w programie przez atrakcyjne gry, które wchodzą w skład każdego kursu. Możesz nawet opanować klawiaturę tylko grając w gry, pod warunkiem przestrzegania wskazówek metodycznych.

Mistrz Klawiatury II - Gra Bomber
Gra Bomber. Bronimy miast przed zburzeniem, likwidując spadające bomby przez uderzenie właściwych liter na klawiaturze.
Mistrz Klawiatury II - Ergonomia
Pomoc zawierająca szczegółową dokumentację programu, instrukcję obsługi, wskazówki metodyczne oraz zasady ergonomii.

Z programu mogą korzystać z powodzeniem zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Program może być wykorzystany zarówno przez początkujących, którzy nie mieli dotychczas styczności z klawiaturą, jak również przez zaawansowanych użytkowników komputera, którzy chcą poprawić technikę, szybkość i bezbłędność pisania. Zaawansowani mogą również stworzyć ćwiczenia z własnych tekstów posiadanych na dysku.

Program uwzględnia specyfikę języka polskiego i technikę pisania polskich znaków narodowych.